ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000,  fax:  (34) 34-77-104,

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,

Terminy szkoleń inspektorów ochrony przeciwpożarowej na 2024 rok:

• szkolenie IOP w formie hybrydowej

• szkolenie IOP AKTUALIZACJA

Światowe Igrzyska Strażaków i Policjantów

Siatkarska drużyna z Polski zajęła 4 miejsce na organizowanych w Los Angeles Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych (World Police and Fire Games). Impreza, określana mianem olimpiady dla strażaków i policjantów, zgromadziła w tym roku ponad 10 tys. sportowców z 70 krajów.

Pojechali na Igrzyska do Los Angeles i nie wracają zawiedzeni, chociaż od podium dzielił ich jedynie krok. Siatkarska drużyna strażaków, w której grali strażacy z CS PSP, woj. łódzkiego, mazowieckiego, śląskiego zajęła wysokie, 4 miejsce podczas rozgrywanego w USA turnieju.

Walka o podium była bardzo zacięta. Po wygranych ćwierćfinałach, w których Polacy pokonali mocną Brazylię, w półfinałach drużyna musiała zmierzyć się z reprezentacją Rosji – drużyną Dynamo Tatarstan. Ostatecznie jednak po meczu o 3 miejsce polska ekipa znalazła się poza podium. Dynamo Tatarstan natomiast wywalczył złoto.

Co pocieszające, wśród drużyn strażackich, ekipa z Polski zajęła mocne, 2. miejsce!

Walka była zacięta i oczywiście pozostaje niedosyt, bo jednak od podium dzieliło nas niewiele. Mimo to cieszymy się ze startu, bo udowodniliśmy, że jesteśmy w świetnej kondycji i możemy spokojnie mierzyć się z takimi siatkarskimi potęgami jak Brazylia, USA czy Chiny. Dla chłopaków także sam wyjazd był przygodą – mówi mł. bryg. Jacek Gawroński trener i jednocześnie zawodnik drużyny.

To ostatnie nie powinno dziwić. World Police and Fire Games to impreza, która gromadzi drużyny sportowe strażaków i policjantów z całego świata. W tym roku na Igrzyska przyjechało aż 70 drużyn narodowych. W sumie 10 tys. zawodników, którzy stanęli ze sobą w szranki w rozgrywanych 56 konkurencjach. Impreza w tym roku przyciągnęła ponad 100 tys. widzów. Ceremonię otwarcia na legendarnym stadionie Los Angeles Memorial Coliseum, największym w Kalifornii i jednym z największych na świecie gdzie odbyły się letnie igrzyska olimpijskie w 1932 i 1984 uświetnił swoją osobą Oscar de la Hoya - amerykański zawodowy bokser meksykańskiego pochodzenia, wielokrotny mistrz świata w sześciu kategoriach wagowych, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie.

To ogromne przedsięwzięcie sportowe, które można porównać tylko z letnią Olimpiadą. Zresztą liczba sportowców bliska była w tym roku liczbie uczestników m.in. Olimpiady w Londynie. Była to szansa na pokazanie swoich umiejętności, ale także okazja do wymiany doświadczeń ze strażakami z innych krajów co jest ogromnym atutem Igrzysk Strażaków i Policjantów – mówi st. asp. Tomasz Miarka z CS PSP.

Nasz wyjazd możliwy był dzięki wsparciu kibiców, sympatyków sportu i straży pożarnej oraz dyrektorów lokalnych firm, bez pomocy których nie udałoby się nam pojechać do Los Angeles. Z tego miejsca dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli i pozwolili nam tym samym spełnić nasze marzenie – mówi asp. Maciej Szadkowski z CS PSP.

Z drużyną siatkarzy poleciał również bilardzista – mł. bryg. Dariusz Andryszkiewicz, który do turnieju bilardowego stanął w szranki z 44 zawodnikami z całego świata i wywalczył 6 miejsce, pokazując się z bardzo dobrej strony i potwierdzając swoje możliwości walki z najlepszymi. Darek został wyróżniony główną nagrodą w turnieju bilardowym otrzymując komplet profesjonalnych bil ARAMITH TOURNAMENT PRO-CUP. Wśród europejczyków zajął drugie miejsce, natomiast w kategorii open był szósty.

Polskim przedstawicielem kręglarzy był st. kpt. Michał Kobierski - funkcjonariusz CS PSP, należący do śląskiego SiTP - Sekcja Kręgli. Turniej rozgrywany był w ciągu 5 dni. Wzięło w nim udział 147 zawodników. Trzydziestosiedmio torowa kręgielnia stała się fantastycznym miejscem spędzenia czasu w miłym międzynarodowym towarzystwie. Turniej przebiegał w pełni sportowej, wyczynowej atmosferze. Większość zawodników przybyła z własnymi kulami oraz całym profesjonalnym ekwipunkiem. St. kpt. Michał Kobierski zajął 4 miejsce w grupie i 13 w klasyfikacji generalnej.