Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000,  fax:  (34) 34-77-104,
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
Biuletyn Informacji Publicznej, ePUAP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

 UWAGA!

W związku z zaistniałą sytuacją związaną z koronawirusem COVID-19 Komendant Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej
podjął decyzję, iż wszystkie szkolenia dla inspektorów ochrony przeciwpożarowej, zaplanowane do końca 2020 roku,
realizowane będą wyłącznie w formie zdalnej.


Uwaga dot. SZKOLENIA DLA RZECZOZNAWCÓW

Z uwagi na wystąpienie problemów technicznych, wynikających z awarii powstałej na serwerach usługodawcy - szkolenie dla rzeczoznawców zostaje przełożone na inny termin. O nowym terminie szkolenia uczestnicy zostaną poinformowani w osobnej korespondencji.


 

Wycieczka dydaktyczna do Poznania kadetów XXI Turnusu Dziennego Studium Aspirantów PSP

W dniach 16-18.11.2018 r. odbyła się wycieczka do Poznania, której hasłem przewodnim było "Historia Poznania, początki państwa polskiego".

Udział w wycieczce wzięli kadeci XXI turnusu DSA, którzy zasłużyli się w pracach na rzecz szkoły, w nauce, a także członkowie Szkolnego Klubu Honorowego Dawcy Krwi, którzy mieli największą ilość oddanych litrów krwi w ciągu roku. Wycieczka miała na celu uczczenie 100-lecia Niepodległości Polski. Głównym koordynatorem wycieczki był mł. bryg. Konrad Ujma.

Zwiedzanie rozpoczęto od Ostrowa Tumskiego, w którym znajduje się Bazylika Archikatedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest ona miejscem pochówku pierwszych władców Polski oraz przypuszczalnym miejscem chrztu Mieszka I. W trakcie zwiedzania kadeci wykazali się bardzo dużą wiedzą na temat początków powstania państwa polskiego, biorąc czynny udział w rozmowie z panią przewodnik. Kolejnym punktem wycieczki było wejście do ICHOTU - Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, a zaraz po tym zwiedzanie starego miasta. W godzinach późno wieczornych udaliśmy się w kierunku Bolechowa do Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 8 ,w której znajdowało się miejsce zakwaterowania. Dzień dopełniła wspólna kolacja oraz śpiewanie pieśni patriotycznych.

Celem kolejnego dnia było szczegółowe zwiedzanie starego miasta m.in.: Wzgórza Przemysława wraz z Zamkiem Królewskim, pierwszej strażnicy, renesansowego ratuszu, Pałacu Górków oraz Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Jedną z atrakcji było zobaczenie koziołków na wieży Poznańskiego Ratusza, które są wizytówką Poznania.  Jako kibice piłki nożnej odwiedziliśmy też stadion Lecha Poznań. Wieczorem udaliśmy się na zwiedzanie jarmarku świątecznego pn. „Betlejem Poznańskie’’.

Celem ostatniego dnia było zwiedzanie Dzielnicy Cesarskiej, gdzie znajdują się miejsca związane z Powstaniem Wielkopolskim, a także Muzeum Czerwca 1956 roku oraz miejsce związane z rozwiązaniem tajemnicy enigmy przez polskich kryptologów.

Galeria zdjęć

Wycieczka dydaktyczna
Wycieczka dydaktyczna
Wycieczka dydaktyczna
Wycieczka dydaktyczna
Wycieczka dydaktyczna
Wycieczka dydaktyczna

Additional information

OgłoszeniaKursy_PPOŻ#NieKłamRatownikom – pomóż nam pomagać innym


 

Koronawirus
Informacje i zalecenia


 

Nie wypalaj traw – nie zabijaj!


 

Film o CS PSP w Częstochowie


Film o SA PSP w Poznaniu


Film instruktażowy prezentujący mechanizm działania skokochronu


Baza_wiedzy


FundacjaPSP

Fundacja Pomocy Poszkodowanym Funkcjonariuszom i Pracownikom PSP oraz Członkom ich Rodzin


 Logo PSP

Apel KM PSP Gdańsk


 Apel

 

Apel Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych woj. świętokrzyskiego


Czujka


  Pomoc