Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000,  fax:  (34) 34-77-104,
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
Biuletyn Informacji Publicznej, ePUAP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

UWAGA!

Informujemy, że są już dostępne terminy na szkolenie inspektorów ochrony przeciwpożarowej na rok 2020.

Szczegóły w zakładce: Szkolenia PPOŻ

ZAPRASZAMY!

 


Forum Akademii Bezpiecznego Dzieciaka „Uwaga! Pożar!”

W dniu 13 marca 2019 r. strażacy z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie uczestniczyli w czwartym Forum Akademii Bezpiecznego Dzieciaka pod tytułem „Uwaga! Pożar!”.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z częstochowskich szkół i przedszkoli. Na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej funkcjonariusze z CS PSP przygotowali szereg atrakcji dla dzieci, w tym prezentację sprzętu, jakim na co dzień działają strażacy.

W tracie spotkania odbywały się również pokazy i eksperymenty, które bardzo zainteresowały zebrane dzieci i młodzież. Funkcjonariusze z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie przypomnieli zebranym dzieciom zasady zgłaszania zagrożeń na telefon alarmowy 112 oraz dali wskazówki co robić, jak się zachować, gdy dzieci są świadkiem pożaru.

Jak wielkie znaczenie ma znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa - każdy wie, ale czy każdy je zna? Profilaktyka od najmłodszych lat dziecięcych jest najbardziej skuteczna. Takie spotkania dają olbrzymie możliwości poznawcze dzieciom i uczą ich jak prawidłowo zachować się w przypadku znalezienia się w sytuacji niebezpiecznej.

Galeria zdjęć

Additional information