Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000,  fax:  (34) 34-77-104,
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
Biuletyn Informacji Publicznej, ePUAP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

UWAGA!

Informujemy, że są już dostępne terminy na szkolenie inspektorów ochrony przeciwpożarowej na rok 2020.

Szczegóły w zakładce: Szkolenia PPOŻ

ZAPRASZAMY!

 


XXI eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W dniu 6 kwietnia br. w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie odbyły się XXI eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Spośród uczniów szkół powiatu częstochowskiego wyłoniono osoby, które wystartują w turnieju wojewódzkim i będą miały szansę na krajowy finał. Młodzież rywalizowała w trzech kategoriach wiekowych. Uczniowie ze szkół podstawowych, z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych najpierw pisali test, a następnie odpowiadali na wylosowany zestaw pytań z Taktyki Działań Ratowniczych, Taktyki Zwalczania Pożarów, Wyposażenia Technicznego, Fizykochemii Spalania i Środków Gaśniczych, Profilaktyki Pożarowej oraz Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Zebrane jury z funkcjonariuszy Centralnej Szkoły PSP oraz Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie, jak i strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych po sprawdzeniu prac pisemnych oraz ocenie egzaminu ustnego, mogło pogratulować zwycięzcom oraz wręczyć im upominki.

Podczas wizyty w Centralnej Szkole, młodzież mogła zobaczyć ćwiczenia szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Profilaktyka od najmłodszych lat dziecięcych jest najbardziej skuteczna. Takie spotkania dają olbrzymie możliwości poznawcze dzieciom i uczą ich jak prawidłowo zachować się w przypadku znalezienia się w sytuacji niebezpiecznej. Funkcjonariusze z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie przypomnieli zebranym dzieciom zasady zgłaszania zagrożeń na telefon alarmowy 112 oraz dali wskazówki co robić, jak się zachować, gdy dzieci są świadkiem pożaru. Zwycięzcom życzymy powodzenia w turnieju wojewódzkim.

Galeria zdjęć

Additional information