Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000,  fax:  (34) 34-77-104,
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
Biuletyn Informacji Publicznej, ePUAP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

UWAGA!

Informujemy, że są już dostępne terminy na szkolenie inspektorów ochrony przeciwpożarowej na rok 2020.

Szczegóły w zakładce: Szkolenia PPOŻ

ZAPRASZAMY!

 


II Piknik Służb Mundurowych „Razem w szyku”

Na placu Biegańskiego odbył się w piątek, 7 czerwca II Piknik Służb Mundurowych „Razem w szyku”.

Impreza służyła upowszechnieniu wśród mieszkańców informacji o działalności służb mundurowych oraz integracji środowiska mundurowego. Podczas zorganizowanego przez Wojskową Komendę Uzupełnień pikniku funkcjonariusze przybliżali mieszkańcom tajniki swojej służby. Można było zobaczyć broń wojskową, policyjną, pojazdy wojskowe, wozy strażackie, radiowozy policyjne, umundurowanie.

Nie mogło zabraknąć przedstawicieli Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie. Kadra Szkoły, kadetki, kadeci oraz nasi kursanci opowiadali zainteresowanym o pracy w Państwowej Straży Pożarnej i zachęcali do wstąpienia w szeregi PSP. Został też mieszkańcom zaprezentowany średni samochód ratowniczo-gaśniczy typu GBA 3/16 z napędem terenowym 4x4 który od niedawna służy w CS PSP.

Podczas pikniku przeprowadzono konkurs musztry klas mundurowych częstochowskich szkół. Najmłodsi mogli z bliska zobaczyć samochody służące w Państwowej Straży Pożarnej.

Impreza była skierowana szczególnie do młodzieży, organizacji proobronnych i paramilitarnych oraz lokalnej społeczności. Jej celem było kształtowanie i wzmocnienie aktywności młodych ludzi w procesie edukacji obronnej i patriotycznej.

Galeria zdjęć

Additional information