Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000,  fax:  (34) 34-77-104,
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
Biuletyn Informacji Publicznej, ePUAP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Dzień bezpiecznego kierowcy

W dniu 25 lipca 2019 r. strażacy z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie uczestniczyli w akcji zorganizowanej przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

25 lipca przypada Dzień Świętego Krzysztofa - patrona kierowców. Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa na drodze, strażacy z CS PSP i policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Częstochowie zorganizowali niecodzienną akcję. Kierowcy, którzy w tym dniu popełnili wykroczenie drogowe mieli do wyboru - przyjąć mandat karny lub wykonać zadanie. Celem było dotarcie do wyobraźni kierowców nieprzestrzegających przepisów ruchu drogowego.

Przy drodze krajowej nr 1 w Częstochowie odbyła się niecodzienna akcja "Na ratunek życiu". Kierujący, którzy popełnili wykroczenie drogowe mogli przyjąć mandat karny lub wcielić się w rolę służb na co dzień likwidujących skutki wypadków drogowych. Kierowca, decydując się na wykonanie zadania, musiał wziąć udział w pozorowanej akcji ratunkowej, podczas której gasił pożar, ewakuował poszkodowanego z miejsca zagrożonego, następnie udzielał mu pierwszej pomocy przedmedycznej i wcielał się w rolę pracownika zakładu pogrzebowego. Na zakończenie każdy uczestnik eventu apelował o ostrożną jazdę przed kamerą. Obecny był również ksiądz, który przeprowadzał krótkie rozmowy z kierującymi i rozdawał ulotki z przykazaniami kierowcy i wizerunkiem Św. Krzysztofa. Celem akcji było przede wszystkim zobrazowanie kierowcom zagrożeń związanych z nieprzestrzeganiem przepisów ruchu drogowego.

Ze strony Centralnej Szkoły PSP zostały przygotowane założenia mające na celu ewakuację osoby poszkodowanej z miejsca zdarzenia, a następnie udanie się linią gaśniczą w miejsce pozorowanego pożaru i jego ugaszenie. Dla zwiększenia realizmu wszystkie wymienione czynności uczestnicy wykonywali w umundurowaniu specjalnym, hełmie oraz ze sprzętem ochrony układu oddechowego.

Galeria zdjęć

Additional information