Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000,  fax:  (34) 34-77-104,
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
Biuletyn Informacji Publicznej, ePUAP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

UWAGA!

Wolne terminy na szkoleniach inspektorów ochrony przeciwpożarowej:

  • szkolenie e-learningowe w terminie 18.11 - 18.12. 2019 r.
  • szkolenie stacjonarne w terminie 04-08.11.2019 r. - I zjazd, 25-29.11.2019 r. - II zjazd

ZAPRASZAMY!

 


Akcja profilaktyczna pn.: MotoAsy

W niedzielę na parkingu stadionu żużlowego odbył się event pn.: "MotoAsy", zorganizowany przez Wydział Ruchu Drogowego częstochowskiej Komendy Policji przy współpracy Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie i klubu żużlowego CKM Włókniarz Częstochowa.

Motocykliści mogli zweryfikować swoją technikę jazdy jednośladem, wziąć udział w zawodach na placu manewrowym oraz ćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

To już kolejne spotkanie, zorganizowane w ramach poprawy bezpieczeństwa kierowców jednośladów. Tym razem impreza odbyła się na stadionie żużlowym CKM Włókniarz. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Trzech policjantów na motorach szkoliło uczestników w zakresie techniki w manewrowaniu motocyklem między pachołkami oraz instruowało, jak zachować się, gdy pojazd wpadnie w poślizg. Każdy mógł spróbować swoich sił, ćwicząc udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Umiejętności praktyczne dopełniła wiedza teoretyczna - uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania z zakresu ruchu drogowego i pierwszej pomocy.

Celem spotkania było rozpowszechnienie wśród uczestników ruchu drogowego wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, doskonalenia tych umiejętności oraz przestrzegania zasad ruchu drogowego, prawidłowego zgłoszenia zdarzenia pod nr ratunkowy 112. Przedsięwzięcie miało również na celu kształtowanie czynnych postaw prospołecznych, w tym odpowiedzialności za drugiego człowieka, niesienia pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia poszkodowanych, a także propagowanie tematyki związanej z ochroną zdrowia oraz z bezpieczeństwem komunikacyjnym. Zaprezentowano również podręczny sprzęt pożarniczy oraz wyposażenie osobiste strażaka, odbył się też pokaz ratownictwa drogowego.

Galeria zdjęć

Additional information