Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000,  fax:  (34) 34-77-104,
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
Biuletyn Informacji Publicznej, ePUAP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

UWAGA!

Informujemy, że są już dostępne terminy na szkolenie inspektorów ochrony przeciwpożarowej na rok 2020. Szczegóły w zakładce: Szkolenia PPO

ZAPRASZAMY!


 

Udział kadry, kadetów i słuchaczy CS PSP wchodzących w skład COO Komendanta Głównego PSP, w gaszeniu pożaru na terenie zakładu przetwórstwa odpadów przemysłowych w Myszkowie

Blisko 30 zastępów Państwowej Straży Pożarnej 15 sierpnia gasiło pożar na terenie zakładu przetwórstwa odpadów przemysłowych w Myszkowie.

Dyżurny stanowiska kierowania w KP PSP w Myszkowie zgłoszenie o pożarze otrzymał około godziny 5.50. Ogniem objęta była hala o wymiarach 40 na 60 metrów, w trakcie akcji dach w całości się zawalił, płonęły również składowane odpady. Na miejscu oprócz 30 zastępów straży pożarnej z całego województwa śląskiego była kadra, kadeci i kursanci CS PSP z Centralnego Odwodu Operacyjnego Komendanta Głównego PSP. Akcją dowodził Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski. Strażakom udało się uratować dwa budynki biurowe i zaparkowaną ciężarówkę.

Zakład Przerobu Odpadów Przemysłowych w Myszkowie, gdzie doszło do pożaru, zajmuje się odzyskiem i recyklingiem odpadów przemysłowych i poużytkowych. Jest tam m.in. linia do pełnego recyklingu zużytych filtrów olejowych, paliwowych i powietrznych Zakład może też wytwarzać z opadów paliwa alternatywne.

Galeria zdjęć

Pożar na terenie zakładu przetwórstwa odpadów przemysłowych w Myszkowie

Additional information