Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000,  fax:  (34) 34-77-104,
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
Biuletyn Informacji Publicznej, ePUAP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Pokazy ratownictwa

W dniu 18 sierpnia 2019 roku na terenie Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, w ramach prewencji społecznej, odbyły się pokazy ratownictwa.

Pokazy zorganizowane zostały przez:

  • Komendę Powiatową PSP w Myszkowie,
  • Centralną Szkołę PSP w Częstochowie,
  • OSP Żarki.

Strażacy przygotowali pokaz akcji ratowniczej polegający na symulacji wypadku drogowego, uwolnienie osoby poszkodowanej z wnętrza pojazdu oraz udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zgromadzonym licznie widzom podejmowane przez strażaków działania wyjaśniali: st. kpt. Mariusz Szczepański - Dowódca JRG w Myszkowie, mł. bryg. Piotr Placek - Komendant CS PSP oraz kpt. Mariusz Basiak - Wykładowca CS PSP.

Po pokazie osoby zainteresowane pod czujnym okiem strażaków z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie, mogły w praktyce przećwiczyć wykonywanie podstawowych czynności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej - w tym prowadzenia RKO na specjalnie do tego celu przygotowanych fantomach oraz ułożenia osoby poszkodowanej w pozycji bocznej ustalonej. Dodatkowo strażacy zaprezentowali sprzęt pożarniczy znajdujący się na samochodach oraz wyposażenie osobiste każdego strażaka.

Spotkanie miało na celu kształtowanie czynnych postaw prospołecznych wśród dorosłych i dzieci, w tym niesienia pomocy osobom poszkodowanych, rozpowszechnienie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz właściwego postępowania w sytuacji zauważenia zagrożenia dla życia i zdrowia.

Galeria zdjęć

Additional information