Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000,  fax:  (34) 34-77-104,
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
Biuletyn Informacji Publicznej, ePUAP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

 UWAGA!

W związku z zaistniałą sytuacją związaną z koronawirusem COVID-19 Komendant Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej
podjął decyzję, iż wszystkie szkolenia dla inspektorów ochrony przeciwpożarowej, zaplanowane do końca 2020 roku,
realizowane będą wyłącznie w formie zdalnej.


 

 

Sportowe zmagania

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego kadeci CS PSP wzięli już udział w dwóch imprezach sportowych, które były takim rozruchem, przed głównymi zawodami sportowymi przypadającymi na okres jesienny.

Pierwsi zaczęli zawodnicy reprezentujący sport pożarniczy, którzy 3 września wystartowali w XII Podlaskim Turnieju w Dwuboju Pożarniczym. Ponieważ zawody odbyły się tuż po przerwie wakacyjnej to i forma naszych zawodników była jeszcze wakacyjna. Rekordów życiowych nie było, ale każdy start w zawodach ogólnopolskich dla młodych zawodników to ogromne doświadczenie, które ma zaowocować w przyszłości. Warunki startu w konkurencji drabina hakowa były mocno utrudnione z powodu padającego deszczu. Doświadczeni zawodnicy poradzili sobie w takich warunkach co widać po uzyskanym wyniku Bartka Siepietowskiego z woj. małopolskiego, który ustanowił rekord tamtejszej wspinalni z czasem 13,90 s. i wygrał całe zawody. Najlepszym zawodnikiem Centralnej Szkoły w tej konkurencji był Łukasz Bochen, z czasem 16,67 . Pozostali zawodnicy nie wystrzegli się drobnych błędów i ich czasy były nieco gorsze, choć widać że forma będzie rosła bo jest potencjał. W rozgrywanej tego samego dnia konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100 m aura była już bardziej łaskawa bo opady ustały i mieliśmy naprawdę ciekawe biegi z bardzo dobrymi czasami. Wygrał Przemysław Żydaczek z woj. warmińsko mazurskiego z czasem 16,67 s. Naszym najlepszym zawodnikiem był Wiktor Woś z czasem 18.88 s. W zawodach brało udział 105 zawodników reprezentujących 12 drużyn.

Drużyna CS PSP w Częstochowie wystąpiła w składzie: Łukasz Bochen, Mikołaj Płatek, Mariusz Rutkowski, Mateusz Lazarek, Wiktor Woś, Cezary Żurawski, Adam Łagowski.

Warto wspomnieć, że znakomite wyniki zawodów były ustanowione przez reprezentantów Polski w sporcie pożarniczy, dla których był to ostatni krajowy sprawdzian przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata do Saratova w Rosji. Mistrzostwa odbędą się  11 - 14 września 2019 r.

Drugimi zawodami 7 września były zmagania w postaci rozgrywek piłkarskich w ramach V Turnieju Służb Mundurowych na sztucznym boisku typu „orlik” w Ozorkowie. W turnieju uczestniczyło 8 drużyn reprezentujących straż pożarną, wojsko, policję i służbę więzienną. Rozgrywki podzielono na dwie grupy po 4 zespoły, dwie najlepsze drużyny z grupy wychodziły do półfinały i już walczyły o medale. Drużyna Centralnej Szkoły fazę grupową przeszła jak burza wygrywając wszystkie 4 mecze. Z więziennictwem Garbalin wygraliśmy 4:1, z 23 Bazą Lotnictwa Transportowego w Mińsku Mazowieckim wygraliśmy 4:1 i z 8 Bazą Lotnictwa Transportowego Kraków wygraliśmy 2:1. Wydawało się że sukces jest tuż tuż, a przynajmniej podium. Szybkie i łatwe zwycięstwa chyba uśpiły naszą drużynę. Mecz o wejście do finału przegraliśmy 2:0 z drużyną policji, natomiast mecz pocieszenia czyli o trzecie miejsce również przegraliśmy 3:2 choć do połowy meczu prowadziliśmy 2:0. Zabrakło chłodnej głowy, koncentracji i taktycznej rozgrywki. Ostatecznie zajęliśmy IV miejsce.

Drużyna CS PSP w Częstochowie wystąpiła w składzie: Krawczyk Marek, Śmieja Marcin, Boral Adrian, Rejnuś Błażej, Lipiński Marcin, Suski Jakub, Glin Krzysztof, Trochimiuk Tomasz, Mańka Patryk, Szklarek Dawid.

Równocześnie z rozgrywanym turniejem, w sąsiedztwie boiska odbywał się interesujący piknik służb mundurowych, gdzie można było obejrzeć  wystawy sprzętu militarnego i pokazy działalności formacji mundurowych. Można było zjeść wojskową grochówkę, skosztować regionalnych wypieków, przejechać się czołgiem, czy pooglądać wojskowe karabiny i pistolety. Każda formacja mundurowa wystawiała namioty promujące swoją pracę i działalność. Nasza Szkoła również wystawiła namiot promocyjny, z którego rozdawane były ulotki i foldery oraz udzielano informacji jak zostać strażakiem.

Galeria zdjęć

Sportowe zmagania
Sportowe zmagania
Sportowe zmagania
Sportowe zmagania
Sportowe zmagania
Sportowe zmagania
Sportowe zmagania
Sportowe zmagania
Sportowe zmagania
Sportowe zmagania
Sportowe zmagania
Sportowe zmagania
Sportowe zmagania
Sportowe zmagania
Sportowe zmagania
Sportowe zmagania
Sportowe zmagania
Sportowe zmagania
Sportowe zmagania
Sportowe zmagania
Sportowe zmagania
Sportowe zmagania
Sportowe zmagania
Sportowe zmagania

Additional information

OgłoszeniaKursy_PPOŻCzujka


#NieKłamRatownikom – pomóż nam pomagać innym


 

Koronawirus
Informacje i zalecenia


 

Nie wypalaj traw – nie zabijaj!


 

Film o CS PSP w Częstochowie


Film o SA PSP w Poznaniu


Film instruktażowy prezentujący mechanizm działania skokochronu


Baza_wiedzy


FundacjaPSP

Fundacja Pomocy Poszkodowanym Funkcjonariuszom i Pracownikom PSP oraz Członkom ich Rodzin


 Logo PSP

Apel KM PSP Gdańsk


 Apel

 

Apel Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych woj. świętokrzyskiego


  Pomoc