Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000,  fax:  (34) 34-77-104,
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
Biuletyn Informacji Publicznej, ePUAP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

UWAGA!

Informujemy, że są już dostępne terminy na szkolenie inspektorów ochrony przeciwpożarowej na rok 2020.

Szczegóły w zakładce: Szkolenia PPOŻ

ZAPRASZAMY!

 


Szkolny Klub Honorowego Dawcy Krwi

W dniu 28 listopada 2019 r. na terenie Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej z przeprowadzono kolejną w tym roku akcję poboru krwi.

W jej udział zaangażowali się kadeci z I i II kompanii, kursanci oraz kadra Szkoły. Zainteresowanie było bardzo duże. Krew w sumie oddało 48 osób, co stanowi 21,6 litra. W bieżącym roku, była to ostatnia akcja jednak możemy już teraz powiedzieć, że w naszych planach na rok 2020 jest zorganizowanie przynajmniej kilku tego typu akcji.

Podstawowym celem działania Klubu HDK jest dążenie do zabezpieczenia ilości krwi i jej składników dla potrzeb ówczesnej medycyny ratunkowej. Pamiętaj, Twoja krew może uratować komuś życie! Krwiodawstwo jest oparte na zasadzie dobrowolnego i bezpłatnego oddawania krwi. Krwiodawca nie otrzymuje za oddaną krew i jej składniki pieniędzy. Jednak w ramach podziękowania zostały stworzone uprawnienia, które mają, które mają być wyrazem wdzięczności za oddaną cząstkę siebie. W zależności od uprawnienia dotyczą one honorowych dawców krwi lub dawców z tytułem „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi”.

Wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję krwiodawstwa, pragniemy złożyć słowa podziękowania i wdzięczności za oddaną krew oraz zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych akcjach, jakie odbędą się w przyszłym roku.

Additional information