Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.: (34) 34-77-000, e-mail: cspspcz@cspsp.pl
e-Doręczenia: AE:PL-58509-25720-ARFRA-30

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
BIP, ePUAP /cspsp_czestochowa/SkrytkaESP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

41. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym przeszły do historii

W dniach 16-18.06.2025 roku w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyły się 41. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym.

Czytaj więcej...

Transmisja online z przebiegu trzeciego dnia 41. Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym

Zapraszamy do oglądania transmisji LIVE z przebiegu trzeciego dnia 41. Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym.

Czytaj więcej...

Transmisja online z przebiegu drugiego dnia 41. Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym

Zapraszamy do oglądania transmisji LIVE z przebiegu drugiego dnia 41. Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym.

Czytaj więcej...

Transmisja online z przebiegu 41. Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym

Zapraszamy do oglądania transmisji LIVE z przebiegu 41. Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym.

Czytaj więcej...

Szkolenie aktualizujące inspektorów ochrony przeciwpożarowej

W dniu 13 czerwca 2025 r. zakończyła się ostatnia w tym półroczu edycja szkolenia aktualizującego inspektorów ochrony przeciwpożarowej zorganizowanego przez Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Czytaj więcej...

Szkolenie zasadnicze z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej dla osób pełniących funkcję wójtów, burmistrzów i prezydentów miast

Od 10 do 12 czerwca w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie grupa samorządowców z województwa śląskiego uczestniczyła w trzecim z pięciu zaplanowanych szkoleń z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej dla osób pełniących funkcję wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Czytaj więcej...

Szkolenie zasadnicze z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej dla osób pełniących funkcję wójtów, burmistrzów i prezydentów miast

Od 9 do 11 czerwca w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie grupa samorządowców z województwa śląskiego uczestniczyła w drugim z pięciu zaplanowanych szkoleń z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej dla osób pełniących funkcję wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na 41. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w sporcie pożarniczym

Serdecznie zapraszamy do Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Czytaj więcej...

Szkolenie ratownictwa chemicznego i ekologicznego

W dniu 10 czerwca 2025 roku zakończone zostało kolejne, po zatwierdzeniu programu przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, szkolenie specjalistyczne ratownictwa chemicznego i ekologicznego realizowane w dniach 03-10.06.2025 roku.

Czytaj więcej...

Szkolenie doskonalące dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

W dniu 10 czerwca br. zakończyło się dwudniowe szkolenie doskonalące dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t. (UKIER).

Czytaj więcej...

Szkolenie zasadnicze z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej dla osób pełniących funkcję wójtów, burmistrzów i prezydentów miast

Od 2 do 4 czerwca w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie grupa samorządowców z województwa śląskiego uczestniczyła w pierwszym z pięciu zaplanowanych szkoleń z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej dla osób pełniących funkcję wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Czytaj więcej...

Warsztaty instruktorskie PSP przygotowujące do realizacji szkoleń doskonalących z zakresu ewakuacji z drzew oraz konstrukcji budowlanych

W dniach 26-30 maja 2025 r. Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie zorganizowała warsztaty instruktorskie, które odbyły się na terenie Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie.

Czytaj więcej...

Szkolenie inspektorów ochrony przeciwpożarowej

W dniu 28 maja 2025 r. zakończyła się kolejna edycja szkolenia inspektorów ochrony przeciwpożarowej zorganizowanego przez Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Czytaj więcej...

Szkolenie doskonalące dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

W dniu 27 maja br. zakończyło się dwudniowe szkolenie doskonalące dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t. (UKIER).

Czytaj więcej...

Z wizytą u dzieci w Domu Dziecka w Chorzenicach

W dniu 26 maja 2025 roku kadeci I i II rocznika Dziennego Studium Aspirantów, strażacy kursu podstawowego oraz pracownicy Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie udali się do Domu Dziecka w Chorzenicach.

Czytaj więcej...

Odprawa przed 41. Międzynarodowymi Mistrzostwami Polski w Sporcie Pożarniczym

23 maja br. w CS PSP odbyła się odprawa w formie wideokonferencji przed 41. Międzynarodowymi Mistrzostwami Polski w Sporcie Pożarniczym.

Czytaj więcej...

Szkolenie aktualizujące inspektorów ochrony przeciwpożarowej

W dniu 21 maja 2025 r. zakończyło się trzydniowe szkolenie aktualizujące inspektorów ochrony przeciwpożarowej zorganizowane przez Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Czytaj więcej...

Additional information