Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
BIP, ePUAP /cspsp_czestochowa/SkrytkaESP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Pożary wewnętrzne

Pożary wewnętrzne

Szkolenie realizowane jest zgodnie z  programem zatwierdzonym przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 3 grudnia 2015 r.

Szkolenie w zakresie gaszenia pożarów wewnętrznych zorganizowane jest w formie 5 dni zajęć dydaktycznych. Celem szkolenia jest przygotowanie słuchaczy do skutecznego i bezpiecznego prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych podczas pożarów wewnętrznych oraz podniesieniu poziomu jego świadomości odnośnie zagrożeń wynikających z pracy w środowisku popożarowym.

Termin szkolenia:

1) 27-31 marca 2017 roku

Zgodnie z zaleceniami Komendy Głównej PSP zajęcia podczas szkolenia poprowadzą przeszkoleni instruktorzy z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych oraz wykładowcy zewnętrzni z wieloletnim doświadczeniem służby w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych.

Podczas szkolenia uwaga uczestników zwrócona zostanie na charakterystykę zagrożeń wynikających z pożaru, tj. przegrzanie, odwodnienie, toksyczność dymu, ograniczona widoczność oraz na ryzyko występowania u strażaków chorób nowotworowych. Realizacja zajęć praktycznych będzie obejmować m.in. zasady bezpieczeństwa podczas działań, tematykę pożaru wewnętrznego i jego rozwoju, podstawy zabezpieczania i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych, rozpoznanie pożaru metodą BE-SAHF, techniki operowania prądami gaśniczymi, taktykę gaszenia pożarów, w tym wentylację taktyczną i analizę studiów przypadków. 

Podczas każdego dnia warsztatów uczestnicy będą mieli okazję obserwacji różnych pokazów i demonstracji m.in.: pokazu pirolizy drewna w kolbie, pokazu granic wybuchowości/palności z wykorzystaniem akwarium, czterech modeli domków ogniowych do pokazu w małej skali (ang. dolls house), wizualizację strugi powietrza z użyciem wentylatora.

Zajęcia praktyczne będą odbywały się w trenarzeże ogniowym tzw. „ćwiczenia gorące” oraz w komorze rozgorzeniowej.

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję ćwiczenia m.in. technik operowania prądami gaśniczymi, zastosowania różnych sposobów budowy, prowadzenia i zabezpieczania linii gaśniczych (np. pakiety wężowe), ćwiczenia postępowania podczas otwierania drzwi w budynku objętym pożarem, współpracę w rocie i przemieszczanie się w pomieszczeniach zadymionych podczas wprowadzania linii gaśniczej i wycofywania się z linią gaśniczą (np. po schodach) oraz sposoby prowadzenia wentylacji taktycznej. 

Pliki do pobrania:

Plan szkolenia

Skierowanie

Regulamin hotelowy

 

Dane kontaktowe:

Katarzyna Koszczewska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel: (34) 34-77-563, fax: (34) 34-77-104.

 

Additional information