Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000,  fax:  (34) 34-77-104,
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
Biuletyn Informacji Publicznej, ePUAP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Konferencja „Na straży granic, mienia i honoru. Udział strażaków w wojnie obronnej 1939 r.”

W dniu 6 września 2019 r. kadeci Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie z dowódcą kompanii II Panem asp. Maciejem Szadkowskim wzięli udział w konferencji, która odbyła się w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.

Spotkanie rozpoczął Pan Michała Malisza (prezes OSP Sucha Góra) referatem pt.: „Strażacy i żołnierze – dwie służby jeden cel”. Swój referat przedstawił również Pan Michał Figzał (stowarzyszenie historyczne „Reduta Częstochowa”) pt.: „Wrześniowy szlak OSP Częstochowa”.

Konferencji „Na straży granic, mienia i honoru. Udział strażaków w wojnie obronnej 1939 r.” towarzyszyła wystawa fotografii, która przedstawiała udział strażaków w wojnie obronnej w 1939 r. oraz przygotowania straży pożarnych do wojny, tj. zadania z obrony przeciwlotniczej i przeciwchemicznej. Zostały przedstawione fotografie związane z udziałem strażaków w obronie Warszawy, Skierniewic, Myślenic i Wielunia. Nie zabrakło informacji o strażackim ruchu oporu „Skała” i  żeńskich drużynach w strażach pożarnych.

Podczas konferencji uczniowie klas mundurowych szkół średnich z II LO w Mysłowicach, II LO w Chorzowie oraz ZSOiT w Wojkowicach zaprezentowali repertuar pieśni patriotycznych o tematyce wojennej oraz pokaz musztry.

Galeria zdjęć

Additional information