Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000,  fax:  (34) 34-77-104,
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
Biuletyn Informacji Publicznej, ePUAP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

UWAGA!

Informujemy, że są już dostępne terminy na szkolenie inspektorów ochrony przeciwpożarowej na rok 2020.

Szczegóły w zakładce: Szkolenia PPOŻ

ZAPRASZAMY!

 


Awanse na wyższe stopnie służbowe kadetów XXII Turnusu Dziennego Studium Aspirantów Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie

Komendant Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie mł. bryg. Piotr Placek rozkazem nr 2/2020 z dnia 7 stycznia 2020 roku za szczególne zaangażowanie w działania ratowniczo – gaśnicze podczas katastrofy budowlanej, która miała miejsce w dniach 4-5 grudnia 2019 roku w Szczyrku, przyznał kadetom XXII Turnusu Dziennego Studium Aspirantów Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie awanse na wyższe stopnie służbowe.

Na stopień starszego strażaka awansowani zostali 34 kadeci, na stopień sekcyjnego 12 kadetów oraz 3 na stopień starszego sekcyjnego.

Wybuch gazu w Szczyrku – działania Centralnego Odwodu Operacyjnego

W dniu 4 grudnia w godzinach wieczornych kadra Szkoły oraz kadeci drugiego rocznika Studium Dziennego Aspirantów Centralnej Szkoły PSP otrzymali dyspozycję wyjazdu w ramach COO do miejscowości Szczyrk (woj. śląskie), gdzie doszło do wybuchu gazu i zawalenia się trzykondygnacyjnego budynku, w którym w chwili zaistnienia zdarzenia z dużym prawdopodobieństwem znajdowało się osiem osób – w tym czworo dzieci i cztery osoby dorosłe. St. bryg. Tomasz Siemiętowski, asp. Adrian Barasiński oraz st.asp. Paweł Pietryka wraz z 49 kadetami po dojeździe na miejsce zdarzenia od razu przystąpili do działań ratowniczych bezpośrednio na miejscu zburzonej przez wybuch gazu kamienicy. W bardzo trudnych warunkach, w porze nocnej, przy temperaturze powietrza poniżej 0 stopni Celcjusza, na jeszcze rozgrzanych elementach konstrukcyjnych zawalonego budynku prowadzili do samego rana działania zmierzające do jak najszybszego dotarcia do osób poszukiwanych. Prowadzone działania ratownicze utrudniało silne zadymienie powstałe z palących się materiałów i tworzyw sztucznych znajdujących się wewnątrz gruzowiska, a tym samym stosowania sprzętu ochrony dróg oddechowych. Ofiarna praca ratowników wymagała ręcznego odgruzowania miejsca katastrofy z nadzieją na znalezienie żywych osób będących w czasie wybuchu gazu w zawalonym budynku.

Galeria zdjęć

Additional information