Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000,  fax:  (34) 34-77-104,
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
BIP, ePUAP /cspsp_czestochowa/SkrytkaESP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Nowe terminy i zmiana formy szkoleń
inspektorów ochrony przeciwpożarowej:

• szkolenie IOP w formie hybrydowej

• szkolenie IOP AKTUALIZACJA


 

Pomagamy !!!

Odpowiadając na apel i prośbę o pomoc bliskich małego Aleksa, kadeci, kursanci i kadra Centralnej Szkoły włączyli się do akcji i przekazali 680 kg makulatury.

Poniżej zamieszczamy pismo, które wpłynęło na ręce Komendanta Centralnej Szkoły bryg. Piotra Placka od Wójta Gminy Kłomnice – Pana Piotra Juszczyka.

Dzień dobry,

Szanowni Państwo!

Zwracam się do Państwa, ponieważ mam nadzieję, że mogą nam Państwo pomóc w zbiórce makulatury dla małego Aleksandra, który urodził się z bardzo skomplikowaną, siniczną wadą serca - atrezją tętnicy płucnej z ubytkiem międzykomorowym i krążeniem obocznym. Od ponad dwóch lat rodzice walczą o jego zdrowie, Aleks przeszedł już dwie operacje na otwartym sercu, jedną ratującą życie w 1 miesiącu swojego życia oraz drugą w lipcu 2020 roku w Rzymie, która miała spełnić  marzenia i naprawić jego serduszko. Operacja w Rzymie miała się odbyć w miesiącu kwietniu 2020 roku, ze względu na pandemię zmieniono termin na lipiec i niestety operacja nie udała się w pełni, jak pokazały badania, aktualnie stan Olusia zmienił się diametralnie. Ostatnią szansą na uratowanie Olusia jest operacja serca w klinice w Stanford w USA, u prof. Hanleya. Koszt operacji i całego pobytu w szpitalu wyceniono na ponad 4 miliony złotych. To jest dla rodziców niewyobrażalnie wielka kwota, której niestety nie posiadają.

Z tego względu szukamy pomocy w całym kraju, u ludzi dobrej woli, aby mogli wspomóc zbiórkę, która została uruchomiona w Fundacji Mam Serce (https://mam-serce.org/zbiorki/olek-filipowski) oraz na portalu Siepomaga.pl (https://www.siepomaga.pl/olek-filipowski). Tam można zapoznać się bardziej szczegółowo z historią Olusia.

Zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie zbiórki makulatury. Nie ma zbyt wiele czasu, gdyż zmiany w naczyniach postępują i choroba daje o sobie coraz bardziej znać. 15 lutego 2021r. Oluś trafił na OIOM w Górnośląskim Centrum Chorób Serca w Katowicach. Jest podłączony do respiratora, cały czas walczy o życie. Z tego powodu musimy jak najszybciej uzbierać potrzebne pieniądze, liczy się każdy dzień i każda pomoc.

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Zawadzie specjalnie dla Olusia zorganizowała zbiórkę makulatury, oraz uzgodniła szczegóły odbioru makulatury z Zakładem Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Płoszowie.

Urząd Gminy Kłomnice wraz z OSP z terenu Gminy  włączyli się do tej akcji.

W związku z powyższym zwracamy się do Państwa o pomoc w zbiórce.

Z góry dziękujemy za pomoc.

Wójt Gminy Kłomnice
Piotr Juszczyk

Galeria zdjęć

Pomagamy !!!
Pomagamy !!!
Pomagamy !!!

Additional information

Ogłoszenia