Centralna Szkoła PSP w Częstochowie,
ul. Sabinowska 62/64, 42-200 Częstochowa

tel.:  (34) 34-77-000
e-mail: cspspcz@cspsp.pl

REGON: 150 123 657,  NIP: 573-11-77-649,
BIP, ePUAP /cspsp_czestochowa/SkrytkaESP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

JRG

Interwencje JRG

Częstochowa - wypadek

SKKM otrzymało zgłoszenie z SI WCPR: " Skrzyżowanie z ul. Festynową, zderzenie motocyklisty i pojazdu osobowego, jedna os. poszkodowana, przytomna, ból klatki piersiowej i kończyn. Brak wycieków/zadymień."

W chwili otrzymania zgłoszenia z SI WCPR zastęp JOP podczas dojazdu alarmowego do zdarzenia w miejscowości Blachownia najechał na w/w zdarzenie drogowe. Decyzją SKKM zastęp JOP pozostał na miejscu zdarzenia gdzie obecny był już patrol Policji. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania KDR ustalił iż doszło do zderzenia bocznego samochodu osobowego z motocyklem, w wyniku czego poszkodowany został kierowca motocykla który leżał na pasie jezdni uskarżając się na ból w plecach oraz ból kończyny dolnej. Kierujący samochodem osobowym opuścił pojazd o własnych siłach i nie wymagała pomocy medycznej. Zastęp JOP udzielił mężczyźnie wsparcia psychicznego oraz dokonano stabilizacji odcinaka szyjnego kręgosłupa wykonano również unieruchomienie kończyny dolnej w której podejrzewano skręcenie stawu skokowego. Na czas prowadzonych działań ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo po wykonaniu wszystkich czynności przez Policje pojazdy zostały zabezpieczone przez przybyłe na miejsce pomoce drogowe (samochód osobowy zabrany przez firmę WAL-CAR, motocykl przez firmę DIMCAR).

Obecny na miejscu ZRM po przebadaniu kierowcy motocykla zadecydował o zabraniu mężczyzny na dalszą hospitalizacje do wojewódzkiego szpitala zespolonego w Częstochowie przy ul. Bialskiej. Czas lokalizacji medycznej: 26.05.2021 o godzinie 16.58. Na miejscu prowadzonych działania obecna była firma WICARO. Po uprzątnięciu pojazdów przez pomoce drogowe zastęp JOP usunął płyny eksploatacyjne z jezdni. Karta udzielania KPP została przekazana ZRM wraz z pacjentem.  

Wywiad COVID 19-Brak zagrożenia.

Działania JOP polegały na:

  • zabezpieczenia miejsca zdarzenia,
  • udzielenie KPP kierowcy motocykla,
  • pomocy Policji w kierowaniu ruchem,
  • usunięciu płynów eksploatacyjnych z jezdni.

Galeria zdjęć

Częstochowa - wypadek
Częstochowa - wypadek

Additional information